آرشیو موضوعی سایت
سایت را چگونه دیدید؟

ارزیابی شما از سایت

Loading ... Loading ...
صلوات برای امام زمان(عج)

من درهمه حـال از احوال پیـروانم آگاهم.امـام زمان(عج).

Loading ... Loading ...

فضیلت قرائت قرآن در ماه رمضان
رسول خدا فرمود: بر شما باد تمسک به قرآن ، زیرا قرآن ، شفاى کامل هر دردى است و نیز فرمود: بر شما باد تلاوت قرآن ، به درستى که خداى متعال به هر حرفى که تلاوت کنید، ده حسنه به شما پاداش مى دهد. آگاه باشید نمى گویم (الم ) یک حرف است بلکه براى قرائت الف ، ده حسنه و براى لام ده ، حسنه و براى میم ده حسنه به شما پاداش مى دهد.

بحارالانوار، ج ۹۲، ص ۱۸۲
روایت دیگرى از امالى صدوق از مفضل از امام صادق علیه السلام چنین نقل شده :بر شما باد تلاوت قرآن ، به درستى که درجات بهشت به تعداد آیات قرآن است هنگامى که روز قیامت مى شود به قارى قرآن گفته مى شود: قرآن بخوان و درجه درجه بالا برو. پس هر چه از آیات قرآن قرائت مى کند، یک درجه بالاتر مى رود.

بحارالانوار، ج ۹۲، ص ۱۹۷
در روایت دیگرى فضیل از امام صادق علیه السلام چنین نقل میکند:
امام صادق علیه السلام فرمود: همانا کسى که زحمت کشد تا قرآن را با مشقت حفظ کند دو پاداش دارد. بعد فرمود: چه مانعى دارد هر کدام از شما که از سر کار به خانه برگشت و از بازار آمد، نخوابد تا این که یک سوره از قرآن را تلاوت کند که براى او نوشته مى شود به جاى هر آیه اى که مى خوانده ، ده حسنه و محو شود از گناهان او، ده سیئه .

بحارالانوار، ج ۹۲، ص ۲۰۲


دانلود این مطلب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

تصویر زیر کلیک نمایید
نمایش احادیث تصادفی
رسول اکرم(ص): کسی که در دنیا به امانتی خیانت کند و آن را به صاحبش برنگرداند و آنگاه بمیرد بر دین من نمرده است و با خدا دیدار می‌کند در حالی که بر او خشمگین است. امالی صدوق ص ۵۱۶
آمار سایت
* افراد آنلاین : 1
* بازدید امروز : 206
* کل بازدیدها : 18744011
* مطالب : 428
* دیدگاه ها : 179
* تعداد کاربران : 25

*افتتاح سایت : 2627 روز

آرشیو سالانه سایت