موضوعات سایت

برای تعجیل در فرج

من درهمه حـال از احوال پیـروانم آگاهم.امـام زمان(عج).

Loading ... Loading ...

ارزشیابی سایت

ارزیابی شما از سایت

Loading ... Loading ...

ورودی های سایت

برای ارزشیابی سایت،بفرماییدشما از کدام قشر جامعه هستید؟

Loading ... Loading ...

زيارت قبر پيامبر(ص)

سلمان العوده چهره سرشناس وهابی: از زیارت قبر پیامبر لذت بردم

در چند سال اخیر هر از چند گاهی مشاهده می‌شود که فلان چهره وهابی طی اظهاراتی فلان مسأله ای را که وهابیت به شدت با آن مخالف هستند را حلال دانسته و بر خلاف خط فکری خود آن مسأله را طبیعی، قانونی و شرعی اعلام کرده است.

در یکی از جدیدترین حالات این نمونه، شیخ "سلمان العوده" چهره سرشناس وهابیت عربستان سعودی طی اظهاراتی با تعدادی از نظرات وهابیت در مورد زیارت قبور ائمه اطهار و غیره مخالفت ورزیده است. وی طی مقاله ای که در روزنامه عربستانی الوطن چاپ شد در این باره می‌نویسند: آخرین باری که به مسجد النبی(ص) رفتم، بر سر قبر مبارک حضرت محمد مصطفی(ص) و قبور أبوبکر و عمربن خطاب ایستادم و در نزدیکی آن نماز خواندم. احساس بسیار خوبی به من دست داد. احساس کردم که دوباره متولد شدم.

این چهره سرشناس وهابیت در ادامه افزود: چه احساس خوبی بود. حس ویژه ای پیدا کرده بودم. احساس کردم که حضرت جبرئیل(ع) از کنارم گذشت. آرام شدم و آرامش خاصی بدنم را فرا گرفت.

در همین حال وی طی اظهارات دیگری ازدواج عُرفی که تا حدودی شبیه به ازدواج مؤقت است را جایز و حلال دانسته و گفت: با توجه به اینکه شرایط ازدواج دائم در ازواج عُرفی نیز فراهم شده، بنابراین این نوع ازدواج نیز جایز و حلال است حتی اگر هم به صورت رسمی در یک مرکز قانونی یا دولتی ثبت نشود زیرا مهم این است که شرایط شریعی آن فراهم شده باشد.

قابل ذکر است اندیشه وهابیت و وهابییون در طول تاریخ خود یعنی از زمان به وجود آمدن تا به امروز، همواره جزو سرسخت ترین مخالفان زیارت قبور و خواندن نماز و دعا در نزدیکی قبور مطهر و نیز مخالف هر نوع ازدواجی به جز ازدواج دائم بوده اند.

تصویر زیر کلیک نمایید

کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر بروید

آرشیو سایت

بازدید سایت

افراد آنلاین : 2
تعداد کل مطالب : 452
بازدید امروز : 353
بازدید دیروز : 391
بازدید کل : 20016603