موضوعات سایت

برای تعجیل در فرج

من درهمه حـال از احوال پیـروانم آگاهم.امـام زمان(عج).

Loading ... Loading ...

ارزشیابی سایت

ارزیابی شما از سایت

Loading ... Loading ...

ورودی های سایت

برای ارزشیابی سایت،بفرماییدشما از کدام قشر جامعه هستید؟

Loading ... Loading ...

رعايت موازين اخلاقى

بشیر بن مهاجر از پدرش نقل مى کند که : در حضور پیامبر (صلى الله علیه وآله ) بودم ، ناگهان زنى از طایفه غامد نزد پیامبر (صلى الله علیه وآله ) آمد و عرض کرد: من زنا کردم مى خواهم مرا پاک سازى .
پیامبر (صلى الله علیه وآله ) به او فرمود: برگرد به خانه ات .
او رفت و فردا مجددا آمد و اعتراف کرد که زنا کرده ام و عرض کرد: اى پیامبر خدا مرا پاک ساز، گویا مى خواهى مرا رد کنى همانگونه که ماعزبن مالک را sangsarرد کردى ، ولى بدان که سوگند به خدا من زنا کرده ام و حتى حامله هستم
پیامبر (صلى الله علیه وآله ) به او فرمود: برو تا هنگامى که بچه ات متولد شود او رفت و پس از مدتى بچه اش متولد شد، او را بغل گرفته نزد پیامبر (صلى الله علیه وآله ) آمد و عرض کرد: این بچه ام مى باشد که متولد شده است .
پیامبر (صلى الله علیه وآله ) فرمود: برو به این بچه شیر بده تا نان خور شود او رفت ، و بعد از مدتى به حضور پیامبر (صلى الله علیه وآله ) آمد، در حالى که مقدارى نان در دست بچه بود و مى خورد در کنارش بود، به پیامبر (صلى الله علیه وآله ) عرض کرد: این بچه ام که نان خور شده است .
پیامبر (صلى الله علیه وآله ) کودک را از او گرفت و به یکى از مسلمانان سپرد و سپس دستور داد گودالى بکنند و آن زن را در آن گودال گذاشته و سنگسار کنند.
گودالى کندند، زن را تا سینه اش در میان گودال گذاشتند، آنگاه پیامبر (صلى الله علیه وآله ) به مردم دستور داد او را سنگباران نمایند.
در این میان خالد بن ولید (یکى از مسلمین جاهل ) به پیش زن رفت و سنگى به صورت زن زد، از صورت زن خونى به صورت خالد پاشید شد، خالد خشمگین گشت و آن زن را فحش داد.
پیامبر (صلى الله علیه وآله ) وقتى که شنید خالد او را فحش مى دهد فرمود: آرام بگیر اى خالد، او را فحش نده ، سوگند به خدائى که جانم در دست اوست این زن آنچنان توبه کرد که اگر باج بگیر چنین توبه مى کرد، خدا او را مى بخشید.
سپس پیامبر (صلى الله علیه وآله ) دستور داد بر جنازه آن زن نماز خواندند و او را دفن نمودند

بحار ط قدیم ج ۶ ص ۶۵۹
به این ترتیب مى بینیم پیامبر (صلى الله علیه وآله ) سفارش اکید به رعایت اخلاق اسلامى و نظم و انضباط را حتى در مورد اجراى حدود مجرمان ، مى نمود.

 

تصویر زیر کلیک نمایید

کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر بروید

آرشیو سایت

بازدید سایت

افراد آنلاین : 3
تعداد کل مطالب : 452
بازدید امروز : 349
بازدید دیروز : 391
بازدید کل : 20016599