موضوعات سایت

برای تعجیل در فرج

من درهمه حـال از احوال پیـروانم آگاهم.امـام زمان(عج).

Loading ... Loading ...

ارزشیابی سایت

ارزیابی شما از سایت

Loading ... Loading ...

ورودی های سایت

برای ارزشیابی سایت،بفرماییدشما از کدام قشر جامعه هستید؟

Loading ... Loading ...

سردرد

سردرد

سالم بن ابراهیم از دیلمى و او از داوود رقى نقل مى کند که نزد امام صادق (علیه السلام ) بودم که یک نفر حاجى خراسانى بر او وارد شد و سلام کرد و راجع به مسائل دینى سؤ الهایى کرد و امام به آن مسائل پاسخ مى داد، سپس ‍ به امام گفت : اى پسر پیامبر از وقتى از منزل خود بیرون آمده ام از سردرد رنج مى برم . هم اکنون برخیز و وارد حمام شو و هیچ کارى نکن مگر اینکه هفت کف دست آب گرم به سرت بریز و در هر بار نام خدا را به زبان بیاور. اگر چنین کردى دیگر از سردرد شکایت نخواهى کرد. آن شخص چنین کرد و همان ساعت خوب شد.
مى گوییم : شک نیست که میان سردرد و ریختن آب گرم به آن با گفتن بسم الله بدون آن که تامل کنى رابطه اى نخواهى یافت ولى اگر فکر کنى ، مى دانى که بشر به هر مرتبه اى از علوم هم برسد نمى تواند به همه علل و اسباب حوادث پى ببرد، زیرا که او گاهى چیزى را علت یک حادثه فرض مى کند که در واقع آن حادثه سبب دیگرى دارد و گاهى علت یک چیز علت یک چیز را نمى داند در حالى که آن علتى دارد. معلوم است که ندانستن علت یک چیز دلیل نمى شود که علتى نداشته باشد و میان آن چیز و علتش رابطه اى نباشد.
همچنین باید دانست که سبب و علل بر دو قسمند: مادى و جسمى و معنوى و روحى و هر کدام از آنها هم انواعى دارند. مثلا سردرد از ابتلاء معده یا سوء هضم یا سردى یا زکام یا ضعف اعصاب یا اضطراب یا بوسیله صداهاى ناهنجار یا بوهاى تند حرارت کبد یا از درد چشم یا درد گوش یا بعضى تبها و آنفولانزا و مانند آنها حاصل مى شود و گاهى هم از غم و غصه یا ترس یا زیاد فکر کردن و مانند آنها به وجود مى آید.
پزشک باید سبب آن را پیدا کند و آن را بر طرف سازد تا سردرد از بین برود.
شاید امام درباره این مریض خراسانى که از سردرد شکایت مى کرد، دو علت براى آن یافته است یکى….

ادامه مطلب >>>

تصویر زیر کلیک نمایید

کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر بروید

آرشیو سایت

بازدید سایت

افراد آنلاین : 2
تعداد کل مطالب : 452
بازدید امروز : 212
بازدید دیروز : 434
بازدید کل : 20017760