موضوعات سایت

برای تعجیل در فرج

من درهمه حـال از احوال پیـروانم آگاهم.امـام زمان(عج).

Loading ... Loading ...

ارزشیابی سایت

ارزیابی شما از سایت

Loading ... Loading ...

ورودی های سایت

برای ارزشیابی سایت،بفرماییدشما از کدام قشر جامعه هستید؟

Loading ... Loading ...

امام صادق(ع)

زکام

بعضى از اصحاب امام صادق (علیه السلام ) از زکام به آن حضرت شکایت کردند پس فرمود: زکام کارى از کارهاى خدا و لشکرى از لشکرهاى خداست که آن را فرستاده تا بیمارى تو را قلع و قمع کند و هر وقت خواستى زکام را از بین ببرى یک دانگ سیاه دانه و نیم دانگ کندیس ‍ مى گیرى و آن را آرد مى کنى و به بینى خود مى کشى که زکام از بین مى رود و اگر ممکن باشد که اصلا آن را معالجه نکنى ، چنین کن که در زکام منافع بسیارى است .
مى گوییم : زکام عبارت است التهاب پرده مخاطى بینى که از سردى یا انتقال سریع از محل گرم به محل سرد و یا از ضعیف بنیه و یا از سرایت کردن از شخص مبتلا به وجود مى آید، نشانه هاى آن عبارت است از احساس سرما و گرفتگى و ریزش آب از بینى با یک ماده مخاطى و ریزش آب از دو چشم و سرخى آنها و تغییر صدا. مدت زکام سه روز است و علاج آن استراحت در خانه و پوشیده نگهداشتن بدن بخصوص در زمستان و کم کردن خوراک و خوردن مایعات است .
پزشکان ، زکام را یک بیمارى واگیر دانسته اند ولى اخیرا کشف شده که آن به خودى خود یک….

ادامه مطلب >>>

ضعف بینایى

یکى از اصحاب حضرت امام صادق(ع)از ضعف بینایى دختر خود به آن حضرت شکایت کرد، پس فرمود: از ((مر)) و ((صبر)) و ((کافور)) به طور مساوى سرمه اى بسازد و او سرمه کند. آن مرد مى گوید چنین کردم و منفعت بردم .
ضعف بینایى در سن جوانى از ضعف اعصاب یا کمبود نور حاصل نمى شود بلکه بیشتر از بیمارى چشم یا التهاب یا تراخم یا مانند آنهاست و این عوارض بیشتر با ((صبر)) و ((مر)) بر طرف مى گردد البته از کثرت نزله باشد و اگر از التهاب باشد کافور مؤ ثر است و چون هر سه دارو جمع شود همه آنها را درمان خواهد کرد.


تصویر زیر کلیک نمایید

کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر بروید

آرشیو سایت

بازدید سایت

افراد آنلاین : 1
تعداد کل مطالب : 446
بازدید امروز : 150
بازدید دیروز : 450
بازدید کل : 19982170