موضوعات سایت

برای تعجیل در فرج

من درهمه حـال از احوال پیـروانم آگاهم.امـام زمان(عج).

Loading ... Loading ...

ارزشیابی سایت

ارزیابی شما از سایت

Loading ... Loading ...

ورودی های سایت

برای ارزشیابی سایت،بفرماییدشما از کدام قشر جامعه هستید؟

Loading ... Loading ...

عاقبت بخیران عالم

شخصى گمرکچى ، یکى از شیعیان را که مى خواست به زیارت قبر على (ع ) برود، اذیت کرده و او را به شدت کتک زد. مرد شیعه که به سختى مضروب و ناراحت شده بود، گفت : به نجف مى روم و از تو به آن حضرت شکایت مى کنم . گمرگچى گفت : برو هر چه مى خواهى بگو که من نمى ترسم .
مرد شیعه به نجف اشرف رفت و خودش را به قبر مطهر امیرامؤمنین رسانید و پس از انجام مراسم زیارت ، با دلى شکسته
doay3و گریه کنان عرض کرد: اى امیرمؤمنان ، باید انتقام مرا از گمرکچى بگیرى .
مرد، در طى روز، چند بار دیگر به حرم مشرف شد و هر بار خواسته اش را تکرار کرد. آن شب در عالم خواب آقایى را دید که بر اسب سفیدى سوار شده بود و صورتش مانند ماه شب چهارده حضرت مى درخشید. حضرت ، مرد شیعه را به اسم صدا زد. مرد شیعه متوجه حضرت شده ، پرسید: شما کیستید؟ حضرت فرمود: من على بن ابى طالب هستم ، آیا از گمرکچى شکایت دارى ؟ مرد عرض کرد: بله اى مولاى من ، او به خاطر دوستى شما، مرا به سختى آزرده است و من از شما مى خواهم که از او انتقام مرا بگیرید.
حضرت فرمود: به خاطر من از گناه او بگذر. مرد عرض کرد: از خطاى او نمى گذرم . حضرت سه بار

ادامه مطلب >>>

عباس ، رئیس شهربانى ماءمون گفت : روزى نزد خلیفه رفتم ، مردى را دیدم که به زنجیرهاى گران بسته و در پیش او است . ماءمون گفت : عباس این مرد را ببر، کاملا مواظب او باش ، مبادا از دست تو فرار نماید، هر چه مى توانى در نگهدارى او دقت کن . به چند نفر دستور دادم او را ببرند. با خود گفتم : با این همه سفارش ماءمون ، نباید این شخص را در غیر اطاق خود زندانى کنم . mostajabاز این جهت امر کردم ، در اطاق خودم او را جاى دهند.
وقتى که منزل رفتم از حال او و علت گرفتاریش جویا شدم .
پرسیدم : از کدام شهرى ؟ گفت : از دمشق . گفتم : فلان کس را مى شناسى ؟ پرسید: شما از کجا او را شناخته اید؟ گفتم : من با او داستانى دارم . گفت : پس ‍ من حکایت خود را نمى گویم مگر این که شما داستان خویش را با آن مرد بگویى .
گفتم : چند سال پیش من در شام با یکى از فرمانداران همکارى مى کردم ، مردم شام بر آن فرماندار شوریدند، بطورى که به وسیله زنبیلى از قصر حجاج پایین آمد و با یاران خود فرار کرد. من با عده اى فرار کردم . در میان کوچه ها مى دویدم ، مردم مرا تعقیب مى کردند، به کوچه اى رسیدم ، مردى را بر در خانه نشسته دیدم ، گفتم : اجازه مى دهى داخل خانه شما شوم و

ادامه مطلب >>>

تصویر زیر کلیک نمایید

کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر بروید

آرشیو سایت

بازدید سایت

افراد آنلاین : 1
تعداد کل مطالب : 452
بازدید امروز : 211
بازدید دیروز : 434
بازدید کل : 20017759