موضوعات سایت

برای تعجیل در فرج

من درهمه حـال از احوال پیـروانم آگاهم.امـام زمان(عج).

Loading ... Loading ...

ارزشیابی سایت

ارزیابی شما از سایت

Loading ... Loading ...

ورودی های سایت

برای ارزشیابی سایت،بفرماییدشما از کدام قشر جامعه هستید؟

Loading ... Loading ...

1-احادیث امام حسین.ع.سری یک

حسین بن على علیهماالسلام در سال سوم هجرى متولد شد و در ماه محرم سال ۶۱ هجرى درگذشت و ۵۷ سال و چند ماه داشت ، عبیداللّه بن زیاد لعنه اللّه در زمان خلافت یزید بن معاویه لعنه اللّه وقتى که حاکم کوفه بود آن حضرت را شهید کرد، و فرمانده لشکرى که با او جنگید و او را کشت عمر بن سعد لعنه اللّه بود و در کربلا در روز دوشنبه دهم محرم اتفاق افتاد، مادر آن حضرت فاطمه دختر پیغمبر صلى للّه علیه و آله است :
امام صادق علیه السلام فرمود: حسین بن على علیهماالسلام در روز عاشورا بدرود زندگى گفت و ۵۷ سال داشت

اصول کافى جلد ۲ صفحه ۳۶۳ روایت ۱


امام صادق علیه السلام فرمود

میان حسن و حسین علیهماالسلام یک ظهر فاصله شد و فاصله میان تولدشان ۶ ماه و ده روز بود

اصول کافى جلد ۲ صفحه ۳۶۴ روایت ۲


امام صادق علیه السلام فرمود: چون فاطمه علیهاالسلام به حسین آبستن شد، جبرئیل نزد پیغمبر صلى للّه علیه و آله آمد و عرض کرد: همانا فاطمه علیهاالسلام پسرى خواهد زائید که امتت او را بعد از تو مى کشند، چون فاطمه به حسین علیه السلام آبستن شد خوشحال نبود، و چون زائیده از زائیدنش هم خوشحال نبود سپس امام صادق علیه السلام فرمود: در دنیا مادرى دیده نشده که پسرى به زاید و خوشحال نباشد، ولى فاطمه خوشحال نبود، زیرا دانست که او کشته خواهد شد، و این آیه درباره او نازل شد ((ما انسان را به نیکى نمودن نسبت به پدر و مادرش سفارش نموده ایم ، مادرش او را به ناخوشى باردار شد و بناخوشى زائید و بار داشتن و از شیر گرفتنش سى ماه بود

اصول کافى جلد ۲ صفحه ۳۶۴ روایت ۳


امام صادق علیه السلام فرمود

جبرئیل علیه السلام بر محمد صلى للّه علیه و آله نازل شد و گفت : اى محمد! خدا ترا مژده مى دهد به مولودى که از فاطمه متولد شود و امت تو او را بعد از تو مى کشند فرمود: اى جبرئیل ! سلام به پروردگارم ، مرا به مولودى که از فاطمه متولد شود و امتم او را به کشند نیازى نیست ، جبرئیل به آسمان بالا رفت و سپس ‍ فرود آمد و همان سخن را گفت ، پیغمبر فرمود: اى جبرئیل ! سلام به پروردگارم مرا به مولودى که از فاطمه متولد شود و امتم او را به کشند نیازى نیست ، جبرئیل به آسمان بالا رفت و سپس فرود آمد و گفت : اى محمد! پروردگارت به تو سلام مى رساند و ترا مژده مى دهد که امامت و ولایت و وصیت را در ذریه او قرار داده ، او هم پیغام داد که من راضى گشتم .
((پس به ناخوشى او را آبستن شد و به ناخوشى زائید و از آبستن شدن تا از شیر گرفتنش سى ماه بود، و چون به قوت رسید و چهل ساله شد، گفت : پروردگارا! مرا وادار کن تا نعمت ترا که به من و به پدر و مادرم انعام کرده ئى سپاس گزارم و عملى شایسته کنم که پسند تو باشد و بعضى از فرزندانم را شایسته کن )) اگر او نمى فرمود: بعضى از فرزندانم را شایسته کن ، همه فرزندان آنحضرت امام مى شدند، و امام حسین از فاطمه علیهماالسلام و از هیچ زن دیگر شیر نخورد، بلکه او را خدمت پیغمبر صلى للّه علیه و آله مى آوردند و آن حضرت انگشت ابهامش را در دهان او مى گذارد و او باندازه اى که دو روز و سه روزش را کفایت کند، از آن مى مکید، پس گوشت حسین علیه السلام از گوشت و خون رسولخدا صلى للّه علیه و آله روئید. و فرزندى شش ماهه متولد نشد، جز عیسى بن مریم علیه السلام و حسین بن على علیهماالسلام .
و در روایت دیگر است که امام رضا علیه السلام فرمود: حسین را نزد پیغمبر صلى للّه علیه و آله مى آوردند و آن حضرت زبانش را در دهان او مى گذاشت تا مى مکید و به همان اکتفا مى کرد و از هیچ زنى شیر نخورد ادامه مطلب >>>

تصویر زیر کلیک نمایید

کلیک کنید تا به صفحه مورد نظر بروید

آرشیو سایت

بازدید سایت

افراد آنلاین : 4
تعداد کل مطالب : 452
بازدید امروز : 431
بازدید دیروز : 483
بازدید کل : 20017545